16

 

Bu yazıyı yazdığım sıralarda Taksim’de toplanıp İstiklal’e yürümek isteyen kadınlara polis biber gazıyla müdahale etti.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde onların Feminist Gece Yürüyüşü yapmalarına izin verilmedi.

 

_105910045_untitled-4

 

Akit yazarı Abdurrahman Dilipak’ın bugünkü köşe yazısında feminist kadınlarla ilgili söylediklerinden sonra yürüyüşün biber gazıyla engellenmesini daha iyi anlayabiliriz.

Dilipak’ın “8 Mart’ta ne oldu?” başlığıyla (8 Mart 2019) yayımlanan yazısının ilgili bölümü şöyle:

”…Bizde 8 Mart 2016’da “Feminist Gece Yürüyüşü” ile önce feminist gösteriye, ardından gay ve lezbiyenlerin, fahişelerin sokaklara çıktıkları bir gösteriye döndü. “Dünya Emekçi Kadınlar” günü önce “Dünya Kadınlar Günü”ne döndü, ardından “Feminizm” üzerinden gay ve lezbiyen gösteriye döndü. Sloganları “Lilith’in Sürtükleriyiz” , “Dolapta zıkkımın kökü, sokakta isyan var”, “Tam iffetli olacam bi gülme geliyo”, “Zıvanadan çıkalım”, “…mişim kime ne!”, “Namusumu kirletmeden duramam” gibi daha buraya yazamayacağım bir sürü abukluklara döndü!

 

806041_cover_rect-o4k1whubq2gl9s6cd62prnga8nz0kmojbxewyrnsq0

 

Bunların, Suriyeli, Filistinli, Mısırlı, Yemenli kadınlarla, kızlarla, annelerle bir ilgisi yok. Aile diye bir meseleleri yok. “İffet”le dalga geçiyorlar, fahişelikten yanalar. Bunu özgürlük olarak görüyorlar.

“Kadın hakları” diyorlar da, artık kadın-erkek birbirine karıştı. “Cinsiyet eşitliği”nden vazgeçtiler, “cinsiyetsiz bir toplum” için çalışıyorlar. “Kadın” da “yok” onlar için, “aile” de. Biz “hanım”, “hatun” diyoruz. Önce “bay-bayan” dediler, olmadı “kadın-erkek” dediler. “beyefendi-hanımefendi” mi kaldı! “Efendi” demek yasayla yasaklandı ya! “Ana-anne, hala, teyze, nine” zaten yok. Kim ki onlar! Cinsiyet ayırımı da yok artık. Transseksüel, biseksüel tipler. Kadın gibi erkek, erkek gibi kadın. Şeytana köle olmanın adını “özgürlük” koydular. Artık “Dünya kadınlar günü” de cinsiyetçi, ayırımcı bir gün olduğu için artık birkaç sene sonra kaldırırlar herhalde!? “Cinsiyetsiz eğitim”in, “başarı”ya odaklanmış ve “gayeye giden her yolu meşru sayan”, “Lilith’in çocukları”nın, bizim, Osmanlı’yı “Lale devri”nden ibaret sanan “Tanzimat kafalı” “Lale devri çocukları”nın varacağı yer orası!

 

_105910047_2019-03-08t181651z_866287227_rc1bcd8c16e0_rtrmadp_3_womens-day-turkey

 

Neyse, işte durum bu. Bakalım bugün bizim siyasiler, bürokratlar, kadın dernekleri neler söyleyecekler.

Suriye’den ve aileden söz edecekler mi? Birileri aileye savaş açtı. “Topyekûn bir savaş”.. Evlilik dışı beraberlik ve çocuksuz bir toplum için!. Allah şerlerinden emin eylesin.(Amin) ”

Bütün bu nefret diline verilen en güzel yanıt Gezi Direnişi’nde polisten biber gazı yiyen kırmızılı kadının kararlı duruşudur.

 

 

amiri-sik-sik-dedi4a505ae15ba824808be0-300x159

 

Ve bugün kadınlar Dilipak ve türevlerine ”kırmızılı kadın”dan sonra güzel bir yanıt daha verdiler:

BATSIN BU DÜNYA, BİZ YENİDEN PLANLARIZ

 

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>