DQyVNocVAAAYCkH

 

 

 

 

 

 

Rus devrimci Leon Troçki’nin Büyükada’da bulunan harabe halindeki görkemli konağı, havadan görüntülendi. Üç katlı bina ve arazisi,Büyükada’da 3.550 metrekarelik bir alanda yer alıyor.

 

trockinin-buyukadadaki-hayaletleri,Y6RQ12v_Ek-Y-CaOpV8FPQ

 

Kızıl Ordu’nun kurucusu Troçki, Sovyetler Birliği’nden kovulduktan sonra bu evde dört yıl geçirdi. Tarihçiler, Troçki’nin önemli eserleri olan ‘Hayatım’ ve ‘Rus Devrimi Tarihi’ni bu evde yazdığını düşünüyorlar.

 

DFrpenVXkAAhUpI

 

İyi de bütün bunlar beni niçin ilgilendirsin? Aşağıdaki videoyu izlerken bir an kendimi o evin yıkıntıları arasında buldum. Yani Troçki bahane ama hayallerim şahane. Ürpermedim desem yalan olur. Ben tarihsel değeri olan her yıkıntıda ürpermişimdir. İşte Gömeç’te Kızlar Çiftliği denilen yer:

 

Resim 033

 

 

İnsanın kaçıp gidesi geliyor Gömeç’e ya da Büyükada’ya.

İyisi mi beni daha iyi anlamanız için şimdi aşağıdaki videoyu izleyin: Büyükada, Troçki’nin yıkıldı yıkılacak evi ve hayallerimiz..

 

 

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>